Loading...
 

Ключові принципи

 

Ось фундаментальні принципи, відповідно до яких працюють Фонд і всі клуби Agora Speakers.

Недискримінація


Nondiscrimination

Клуби не можуть відкидати кандидатів у члени з причин раси, кольору шкіри, релігії, сексуальної орієнтації, статевої належності або самовиразу, віку, рівня доходів, національності, етнічної належності, або ментальної чи фізичної неспроможності, якщо член, завдяки своїм особистим зусиллям, спроможний брати участь у освітній програмі асоціації.

За запитом і завжди на ґрунті кожного конкретного випадку, Agora Speakers International може надати дозвіл на створення клубу, який не дотримується цього принципу, щоби задовольнити вимоги місцевого законодавства або обставини (наприклад, клуб у в'язниці), захистити меншини або з інших причин. Цей дозвіл може бути відізваний будь-коли.

Недискримінація не означає, що будь-хто спроможний або має право вступити до будь-якого клубу за бажанням. Дискримінація трапляється тільки тоді, коли є систематична політика (явно висловлена або де-факто), що унеможливлює вступ для деяких груп людей. Клуби вільні відмовляти в членстві - на індивідуальному ґрунті в кожному конкретному випадку - людям, яких вони вважають проблематичними, або які не зроблять позитивного внеску в діяльність клубу.

 

 

Неприбутковість


Nonprofit

Кожен клуб самостійно розв'язує питання про членські внески клубу - включно з тим, як часто та в якому розмірі вони збираються.

Кошти, що збираються клубами - незалежно від їхнього джерела - можуть використовуватися тільки для загальної діяльності клубу та ніколи не спрямовуються на економічну вигоду будь-якої особи. Якщо клуб збирає внески, є спеціальні правила щодо правильного використання коштів і фінансової прозорості, яких клуб має дотримуватися.

Клубні внески не можуть бути дискримінаційними, окрім випадків, зазначених у правилах щодо фінансів клубу.

 

Толерантність


Multiculturalismo

Члени клубу мають бути співчутливими, шанобливими та проявляти толерантність один до одного, навіть коли тема виступу або погляд, висловлюваний виступаючим, є такими, з якими категорично не погоджуються більшість людей.

Це особливо стосується ведучих різних секцій зборів (Ведучого зборів, Координатора імпровізованих виступів, Модератора дискусій тощо) і співробітників клубу.

Якщо виступ не суперечить попередньо затвердженим і ясно визначеним правилам щодо змісту виступів клубу, жоден ведучий секції чи співробітник клубу не може перебивати виступаючого або перешкоджати йому в жодний спосіб, якщо він виголошує виступ, з яким вони не погоджуються або від якого почуваються ображеними.

 

 

Ми відверто заохочуємо кожного виступати пристрасно і сміливо про речі, які його хвилюють. Ми також відверто обстоюємо критику, гумор і сатиру.

За винятком виступів із відверто спрямованим негативним особистим змістом (явно спрямованих на конкретного члена клубу), ані в клубах Agora, ані у Фонді немає "права не бути ображеним".

Також, немає "права відповіді" на зборах клубу. Якщо ви глибоко ображені чиїмось виступом, ваш єдиний засіб - виголосити контр-виступ відповідно до звичайної процедури ролей у клубі та в межах освітньої програми чи ролі.

Зрештою, у клубах немає "права на справедливе й рівне ставлення до тем". Наприклад, якщо хтось виголосив 15-хвилинну промову з теми, тому що такою була тривалість проекту, а ви почуваєтеся ображеним, ваша відповідь мусить бути обмежена в часі відповідно до того, яка є тривалість вашого освітнього проекту.

 

Нейтралитет / Неприєднання


Neutrality

Клуби Agora не можуть використовуватися для просування жодних релігійних, ідеологічних або політичних програм чи світоглядів або для рекламування інших асоціацій, компаній, продуктів або послуг. Ми не долучаємося до активізму.

Зауважте, що цей принцип стосується Фонду загалом і клубів Agora та представників. Наприклад, клуб не може активно просувати християнство. Або соціалізм. Або права жінок. Або дії проти змін клімату.

Однак це не стосується членів клубів. Поодинокий член клубу, який діє чи виступає від свого імені, може обстоювати і просувати будь-які речі, які важать для нього. Насправді ми заохочуємо наших членів виступати сміливо й обстоювати будь-які речі, що важать, незалежно від того, якими вони можуть бути.

Також клуби можуть сприяти науці й технічному прогресу, оскільки вони об'єктивні, не ідеологічні за природою і є частиною норм Фонду.

 

Організація подій і участь у них

Поширене питання, пов'язане з цим принципом, - якого роду події можуть організовувати клуби або у яких вони можуть брати участь.

Ключова передумова, яка підкреслює принцип нейтральності, полягає в тому, що наш Фонд хоче дійти до людей і допомогти їм скрізь, незалежно від природи й форми режиму, у якому ці люди живуть. Не має бути жодних сумнівів у тому, що ані Agora, ані її клуби не долучаються до активізму жодного виду й що вони не мають жодної програми (політичної, ідеологічної, моральної тощо), що відрізняється від цілей, ясно зазначених у нормах.

Ми вважаємо, що краще дійти всюди, ніж бути заблокованим через наполегливе проповідування справи хорові вже переконаних людей.

Інакше кажучи, незалежно від того, як популярна справа чи ідея у якомусь місці (чи то права людини, демократія, свобода слова, зміни клімату, аборти, свобода совісті тощо), клуби Agora не можуть прямо чи опосередковано долучатися до її просування чи підтримки, оскільки така підтримка може змусити владу деяких країн дивитися кривим оком на діяльність Agora у них і може спричинити серйозні, навіть небезпечні для життя, проблеми для членів клубів у цих країнах.

Хоча неможливо визначити комплекс правил, які недвозначно охоплюють кожну можливу ситуацію, ось декілька прикладів подій, участь клубів у яких не дозволена:

  • Будь-які події, де головним організатором є третя сторона з ясною ідеологічною тенденцією (приклади: релігійні урочистості, комітети політичної дії й мозкові центри, заходи проти абортів і евтаназії та за легалізацію абортів тощо).
     
  • Будь-які тематичні події, де тема або мета події має явну ідеологічну тенденцію, програму, чи мету активізму. Наприклад, захід із вимогою дій зі змін клімату, на користь прав людини, прав ЛГБТК тощо.
     
  • Будь-які події, де будь-який із перерахованих організаторів (незалежно від міри його участі) долучений до дій, що не узгоджуються з нормами, ідеалами й місією Фонду Agora Speakers - включно з організаціями, які сприяють дискримінації, ненависті, насильству, псевдонауці тощо.
Знову, ми наполягаємо на тому, що ці обмеження стосуються участі клубу, як колегіального органу, і присутності логотипу Agora або клубу на події. Поодинокі члени клубу або групи членів клубу вільні брати участь у будь-яких подіях, у яких бажають, якщо вони не порушують загальних правил поведінки.

 

Нарешті, зауважте, що принцип нейтральності не заважає ані Agora, ані її клубам пропонувати послуги (безкоштовні або платні) будь-якій третій стороні, якщо ясно дається зрозуміти, що ця взаємодія не означає схвалювання, підтримування чи обстоювання цієї третьої сторони або її ідей.

 

Інтелектуальна чесність


Open Mind

Члени клубів мають бути інтелектуально чесними. Як і науковці, вони повинні мати розум, відкритий для нових ідей, постійно критично досліджувати свої погляди та переконання та бути готовими позбутися їх у разі надання нових переконливих доказів або аргументів. Вони не мають удаватися до жодних маніпуляцій або оманливих прийомів для досягнення своїх цілей або аргументування своїх поглядів. Вони, також, мають визнавати обмеження власного знання й активно працювати з його доповнення.

Так само, як недискримінація не означає того, що кожен має право бути членом клубу, інтелектуальна чесність не означає, що кожний можливий погляд на предмет має рівні права або може претендувати на такий самий час у клубі. Наприклад, інтелектуальна чесність вимагає визнати, що є люди, які вірять у те, що земля плоска, але це не значить, що теорія плоскої землі здобуває однакове становище разом із мейнстримом наукового знання.


Contributors to this page: agora and vadym.harkusha .
Page last modified on Monday August 30, 2021 15:55:19 CEST by agora.