Loading...
 

Kulüp Türleri

 


Kulüp Başkanı ve Agora Elçisi Santiago Becerra ve İspanya'daki Agora Speakers Madrid kulübünün üyeleri.
Kulüp Başkanı ve Agora Elçisi Santiago Becerra ve İspanya'daki Agora Speakers Madrid kulübünün üyeleri.

 

Agora Speakers'ta beş tür kulüp bulunur. Bunlar temelde üyeliğe getirdikleri kısıtlamaların miktarına ve Agora Eğitim Yönergesi'ne ne derece bağlı olduklarına göre farklılık gösterir.

  • Umumi Kulüpler en popüler ve en az kısıtlamaya sahip kulüp çeşidi olmakla kalmayıp aynı zamanda kulüp kurucularına şiddetle tavsiye ettiğimiz kulüp türüdür.  Ayrıca Umumi Kulüpler, Agora Speakers International'a herhangi bir ücret ödemezler.
    • Referans Kulüpleri Agora Eğitim Modeli'ne son derece bağlı olan ve olağanüstü performans gösterdiği bilinen kulüplerdir. Bunlar iyi bir kulübün nasıl olması gerektiği konusunda diğer kulüpler için örnek teşkil ederler.
    • Gençlik Kulüpleri özellikle çocuklara yönelik bir diğer umumi kulüp türüdür. Basitleştirilmiş rol kümesine, memurlara ve uyarlanış bir eğitimsel yönergeye sahiptirler. Genellikle 6-14 yaş arasıyla sınırlıdırlar ama bu, bir gruptan diğerine değişebilir.
    • Harici Üye Kulüpler başka organizasyonlara (genelde kâr amacı gütmeyen kuruluşlara) ait olup umumi Agora kulübü olarak faaliyet gösteren kulüplerdir.
  • Kısıtlı Kulüpler üyelik için genelde mesleki ya da deneyim bazlı özel gereksinimleri bulunan kulüplerdir.
  • Kamu Yararı Kulüpleri (PIC) üyelik bakımından kısıtlamaları bulunduğu hâlde kamu yararına hizmet eden ve bu yüzden her tür ücretten muaf kulüplerdir. Vakıf, Kamu Yararı Kulübü statüsünü her vakayı ayrı ele alarak verir.
  • Kurumsal Kulüpler bir organizasyonun parçası olan ve yalnızca o organizasyonun üyelerini kabul eden kulüplerdir.

Agora Speakers için tüm kulüpler aynı derecede önemlidir ve katıldıkları kulüp ne tür olursa olsun tüm kulüp üyeleri aynı haklardan faydalanırlar.

 

 


Contributors to this page: agora and baris.emre .
Page last modified on Wednesday November 10, 2021 11:53:06 CET by agora.