Loading...
 

Wymagania wobec spotkania

 

W Agorze mamy dużą elastyczność w zakresie konfiguracji programu każdego spotkania. Do wyboru jest tyle segmentów, że nie sposób zmieścić ich wszystkich w jednym spotkaniu. To jeden z czynników, które wyróżniają spotkania Agory – nie mają tego samego, nudnego i powtarzającego się schematu. Są znacznie bardziej zróżnicowane, zabawne, a mimo to zachowują edukacyjny charakter.

 

Wymagania co do spotkania


Klubom wolno - i zachęcamy do tego - wprowadzać nowe role, zmieniać kolejność segmentów, wprowadzać zupełnie nowe lub wypróbowywać inne innowacyjne pomysły, o ile są zgodne z celami, misją i ideałami Fundacji i mają charakter edukacyjny.

Istnieje jednak bardzo minimalny zestaw wymaganych elementów, które muszą być obecne w programie każdego regularnego spotkania klubu, aby zrealizować główną jego funkcję: edukację członków w zakresie określonych umiejętności i realizację programu edukacyjnego Agora Speakers International. W ten sposób również zapewniamy podstawową spójność między klubami na całym świecie.

Różne typy klubów podlegają różnym wymaganiom dotyczącym tego, jak ściśle muszą przestrzegać Modelu Edukacyjnego Agory. Zapoznaj się z odpowiednią stroną wiki na temat typu klubu, który prowadzisz.

Możesz użyć strony Stałe Punkty Spotkania jako szablonu do konfiguracji programu spotkania.

Mówiąc dokładniej, minimalne wymagane elementy podczas standardowego spotkania to:

  • Całe spotkanie prowadzone musi być przez jednego Prowadzącego Spotkanie.
  • Wszystkie segmenty i uczestnicy spotkania muszą mieć zmierzony czas przez Kontrolera Czasu, użycie języka ocenione przez Gramatyka.
  • O ile klub nie został założony w ostatnim miesiącu, w programie musi być co najmniej jedno przemówienie projektowe (przemowa, która jest wygłaszana w ramach projektu z Programu Edukacyjnego).
  • Wszystkie przemówienia muszą podlegać recenzji.
    • Jeśli są to przemówienia projektowe, muszą być recenzowane zgodnie z kartami recenzji projektu przez co najmniej jednego recenzenta.
    • Jeśli są to przemówienia niezwiązane z żadnym projektem, muszą być recenzowane zgodnie z konkretnymi celami i zadaniami, jakie wyznaczył sobie mówca, a cele te muszą być wcześniej ogłoszone. Klub może zdecydować się na posiadanie więcej niż jednego recenzenta dla tej samej przemowy, organizując coś, co zwykle nazywa się „recenzją panelową”.
  • Przynajmniej jeden recenzent powinien również wyjaśnić cele przemówienia przed samym przemówieniem, aby słuchacze wiedzieli, czego się spodziewać i na co zwrócić uwagę w swoich uwagach dla mówcy. Wyjaśnienie takie nie jest konieczne, jeśli cele są takie same jak w poprzednim przemówieniu na danym spotkaniu i zostały już wyjaśnione (co może się na przykład zdarzyć, jeśli dwóch lub więcej mówców na spotkaniu realizuje ten sam projekt)
  • Recenzja każdego projektu musi być zrealizowana w formie publicznego wystąpienia recenzenta/ów podczas tego samego spotkania, aby zarówno mówca, jak i publiczność mogli skorzystać z otrzymanego feedbacku. Recenzję należy przygotować przy użyciu odpowiednich kart recenzji dla danego projektu.
  • Publiczności należy dać 1-2 minuty po każdej przemowie na napisanie swoich uwag dla mówcy.
  • Wymagany jest Recenzent Spotkania do zrecenzowania całości spotkania i ról, które nie otrzymały feedbacku od odpowiednio przypisanych recenzentów.
Takie są wymagania dotyczące standardowych, regularnych spotkań. Przy specjalnych okazjach, imprezach, zebraniach, sesjach specjalnych, konkursach, debatach itp. format nie jest określony. Jednak liczba tych specjalnych spotkań w miesiącu nie może przekroczyć liczby spotkań standardowych.

Contributors to this page: agora and bartlomiej.wasiewski .
Page last modified on Wednesday November 10, 2021 11:00:06 CET by agora.