Loading...
 

Nasıl Katılınır

Eğer katılabileceğiniz bir kulüp biliyorsanız o kulübün iletişim noktası olarak belirtilen kişiye ya da kulübün Üyelikten Sorumlu Başkan Yardımcısına (VPM) yazın.

Bildiğiniz bir kulüp varsa şunları yapabilirsiniz:

  1. Ülkeniz için bir yerel grup olup olmadığını görmek için küresel ülke sayfasını kontrol edin.
  2. Hangi kulüplerin yer aldığını görmek için yerel gruba üye olun.
  3. Kulüp toplantılarından birine misafir olarak katılın.
  4. Kulübe katılma talebinde bulunun!

Eğer hâlâ katılacak bir kulüp bulamadıysanız yaşadığınız ülkeyi ve şehri belirten bir e-postayı info at agoraspeakers.org adresine göndermekten çekinmeyin. Sizi, yaşadığınız bölgedeki mevcut kulüplere yönlendirmeye çalışacağız.

Agora'da, toplantılarına düzenli olarak katılabildiğiniz sürece istediğiniz sayıda kulübe üye olabilirsiniz. En önemlisi, ister bir kulübe üye olun ister on tanesine, bize hiçbir şey ödemeniz gerekmiyor. Elbette her kulüp işletim masraflarını, örneğin mekân kiralama, baskı ve fotokopi giderlerini, görsel işitsel aygıtların ücretini vb. karşılamak için ek bir üyelik ücreti talep etmekte özgürdür.

Ayrıca Agora'nın işlev tarzı bakımından birbirinden ayrılan birçok Kulüp Türleri vardır.

Kulüp üyeliği kulübün kabulüne bağlıdır. Agora Speakers üyesi olsanız bile bir kulüp sizin üyelik talebinizi tarafsız ve ayrımcı olmayan nedenlerden ötürü reddedebilir (yer yetersizliği, belirli bir mesleki geçmişe sahip olmamak vb.).

Eğer üyeliğinizin ayrımcı nedenlerden ötürü kabul edilmediğini düşünüyorsanız (ırk, renk, din, cinsel yönelim, toplumsal cinsel kimlik ya da bunun ifadesi, yaş, gelir düzeyi, uyruk, etnisite, zihinsel ya da fiziksel özürler gibi) lütfen bize info@agoraspeakers.org adresinden bir e-posta gönderin ki konuyu inceleyebilelim.  

Eğer yakınlarda hiç kulüp yoksa daima bir kulüp kurabilirsiniz! Kulüp kurucularına bolca destek, eğitim ve topluluğumuz içinde dünya çapında tanınma imkânı sağlıyoruz. Eğer ülkenizdeki ilk kulübü kurarsanız Agora Ülke Elçisi olmak için bile başvurabilirsiniz.

 


Contributors to this page: agora and baris.emre .
Page last modified on Wednesday November 10, 2021 11:50:37 CET by agora.