Loading...
 

Bir Kulüp başlatmak

Bir Agora Speakers kulübü kurmak çok kolaydır. Gereksinimler çok azdır ve herhangi bir ücret ya da formalite bulunmamaktadır (açılış ücreti ya da herhangi bir zorunlu satın alma gibi).

 

Başarının Tek Kurulu: Mükemmeliyet Peşinde Koşmayın

Başarılı kulüplerle asla başarılı olamayan kulüpler arasındaki fark, mükemmeliyet aramamaktır. İlk toplantı için planlama yaparken düşünce süreciniz bazen şu şekilde olacaktır: "Perşembe yağmur yağacak, o gün olmaz. Sonraki gün şampiyonluk maçı var. Sonra da ülkede genel seçimler olacak". Bu tür bir akıl yürütmenin sorunu, hangi günü seçerseniz seçin o gün illaki başka bir şeyin gerçekleşecek olmasıdır.

Kulübü başlatmak için ideal bir zaman asla gelmeyecektir. Başarılı bir kulüp, işleri O ANDA yapar, hata eder ve hatalarından hemen ders alır.

Başarılı kulüpler başlamak için mükemmel anı kollamaz. Mükemmel toplantı yerini bulmayı beklemez. Düzenleme için mükemmel ekip üyelerini bir araya getiremeye çalışmaz. Araştırmalar gösteriyor ki bir işe anında girişip hemen hata yapan, hatalarından ders çıkarıp baştan başlayan insanlar; her şeyi kılı kırk yarıncaya değin analiz ettikten sonra başlayan insanlara göre çok daha başarılıdır ve çok daha kaliteli sonuçlar elde ederler.

Şunu asla unutmayın: Eğer bir sonraki eyleminiz iki haftadan daha uzun süre sonraya ayarlandıysa artık eylem olmaktan çıkmış, hoş bir rüya olmuştur.

 

Success

 

 

Kulüp Kurma Zaman Çizelgesi

Aşağıdaki zaman çizelgesi bir kulüp kurmak için önerilen adımları içermektedir. Her adım için gereken oryantasyon süresi belirtilmiştir.

Başka benzer organizasyonların deneyimli bir üyesi olsanız bile bu adımların hepsini izlemeniz ve iyice okumanız elzemdir çünkü bunlar çok önemli bilgiler barındırıyor.

Timeline WhyStart

Neden Bir Kulüp Kurmalı?

1 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Help

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

1 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Learn

Agora Hakkında Bilgi Edinmek

1-5 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Decide

Kulübü Tanımlamak

1 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Team

Ekibi Oluşturmak

1-7 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Venue

Toplantı Yeri Bulmak

1-14 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Schedule

İlk Toplantıyı Düzenlemek

1 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Register

Kulübü Kayıt Ettirmek

1 GÜN
Daha fazla bilgi
 
Timeline Charter

İlk (Açılış) Toplantısı

1 GÜN
Daha fazla bilgi

Contributors to this page: baris.emre and agora .
Page last modified on Friday May 21, 2021 19:11:51 CEST by baris.emre.